Forum Skarżyskie forum rowerowe Strona Główna


Skarżyskie forum rowerowe
Bike Crew Skarzysko - www.bcs.end.pl
Odpowiedz do tematu
16-23 września 2006r TZT i MASA
ssslawecki
Mocher


Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 1
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

ZARYS RAM PROGRAMOWYCH
Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Kielcach – 2006 rok
Hasło kampanii – „Ty też masz wpływ na zmiany klimatu”
16 – 23 września 2006 roku

16 września (sobota) – Dzień Transportu Publicznego
- uroczyste otwarcie o 9.30 Kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Rozwoju – Zajezdnia MPK ul. Jagiellońska.
- WESOŁY AUTOBUS – udostępnienie przez MPK specjalnego autobusu reklamującego hasło kampanii.
- piknik na stadionie leśnym w godz. 11.00-14.00 nawiązany tematycznie do hasła kampanii TZT oraz Akcji Sprzątania Świata, a w szczególności do zagadnień wpływu pożarów lasów na klimat. Wezmą w nim udział dzieci i młodzież z kieleckich szkół oraz osoby niepełnosprawne. W programie m. in.: akcja sprzątania lasu, konkursy, pokazy, gry, zabawy. W sprzątaniu lasu wezmą udział m.in. członkowie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego MTB CROSS, dając w ten sposób przykład ekologicznego korzystania z naszych lasów pod hasłem: „Rower nie brudzi lasu, to człowiek zanieczyszcza las”. Liga Ochrony Przyrody zorganizuje selektywną zbiórkę odpadów w zamian za leśne sadzonki .

17 września (niedziela) – Promocja Transportu zbiorowego i zintegrowanego
Przejazd specjalnego autobusu MPK promującego kampanię organizuje Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS.
Zbiórka: na ul. Klonowa-Orkana nad Zalewem (na starej pętli linii nr 15) o godz. 13.00. Planowany powrót ok. godz. 18.00.
Plan przejazdu: dojazd autobusami komunikacji miejskiej do Piekoszowa (ilość miejsc ograniczona), przejazd rowerami bardzo łatwym szlakiem asfaltowo-terenowym do Oblęgorka, spotkanie z pasjonatami jazdy konnej i dyskusje o wykorzystaniu terenów wokół Kielc do czynnej turystyki i rekreacji, poczęstunek (kiełbasa z grilla, herbata) na terenie Agroturystycznego Majątku Ziemskiego „RESZTÓWKA SIENKIEWICZOWSKA”, powrót autobusami z Oblęgorka do Kielc.

18 września (poniedziałek) – Dzień Transportu Rowerowego
Publiczna prezentacja nowych opracowań pn.: „Polityka Transportu Zrównoważonego Rozwoju dla Miasta Kielce oraz Kieleckiego Obszaru Metropolitarnego”, „Organizacja Ruchu w Centrum Miasta Kielce - Strefa Ruchu Uspokojonego”, „Polityka Rowerowa Miasta” przygotowanych przez Zarząd Transportu Miejskiego, Miejski Zarząd Dróg oraz Wydział Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta UM.
Prezentacja odbędzie się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Kielcach o godz. 11.00.

19 września (wtorek)
- akcja badania układu wydechowego samochodów w kilku punktach miasta zorganizowana przez Komendę Miejską i Wojewódzką Policji w Kielcach. (W ramach akcji dzieci towarzyszące policjantom wręczać będą zawieszki zapachowe promujące Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu z napisami - w zależności od stwierdzonego stanu układu wydechowego samochodu - „Jeżdżę samochodem ekologicznie bezpiecznym” albo „Jeżdżę śmierdzielem, ale się poprawię”).
- turniej wiedzy o zmianach klimatu zorganizowany przez Szkołę Podstawowa Nr 25 w Kielcach.

20 września (środa) - Dzień Zielonych Dróg „Greenways”
Popularyzacja zielonych dróg kielecczyzny poprzez organizację rajdów i wypraw kieleckimi szlakami dla dzieci i młodzieży z przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjów:
- rajdy piesze zorganizowane przez Ligę Ochrony Przyrody zielonymi szlakami na trasie Kielce-Bilcza. Zakończenie zorganizowane wspólnie z Nadleśnictwem Kielce w Bilczy.
- przejazd rowerowym szlakiem Piekło-Raj zorganizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS promujący możliwości wykorzystania „zielonych dróg” wokół Kielc (nieczynne wiadukty kolejowe, drogowe, przepusty pod mostami itp.). Pokazana zostanie uczestnikom także nowa trasa rowerowa łącząca miasto Kielce (tereny Stadionu i Karczówki) z terenami ościennych gmin: Chęciny, Nowiny, Piekoszów, na których to terenach znajdują się jedne z najatrakcyjniejszych pomników przyrody w Europie (Jaskinia Raj, Jaskinia Piekło, Chelosiowa Jama, odkrywki geologiczne, rezerwaty przyrody itp.) Szlak ten nie jest jeszcze oznakowany, a Stowarzyszenie MTB CROSS zamierza oznakować tę trasę na stałe jeszcze w tym roku w ramach programu URBIKE.
Zbiórka o godz. 15.00 na rogu ul. Karczówkowskiej i Jagiellońskiej (asfalt za Domem Pomocy Społecznej – ul. Bernardyńska).

21 września (czwartek) Ekologiczne Forum Młodzieży
Zorganizowane przez V Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Ściegiennego w Kielcach Ekologiczne Forum Młodzieży dotyczące zmian klimatu – debata kieleckich uczniów szkół średnich z zaproszonymi gośćmi (m.in. z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej) pod hasłem „I ty masz wpływ na zmiany klimatu”.

22 września (piątek) Europejski Dzień bez Samochodu + MASA
- Nieodpłatne korzystanie z komunikacji miejskiej w tym dniu dla wszystkich rezygnujących z korzystania z samochodu – za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego zamiast biletu. Okazanie jednego dowodu rejestracyjnego pozwala na nieodpłatny przejazd dorosłej osoby z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym.

- Ekologiczne poważne zajęcia i niepoważne zabawy na ulicy bez samochodu - happening na ulicach przy Placu Wolności. W godzinach 7.00-20.00 nastąpi częściowe zamknięcie dla ruchu samochodowego ulic Ewangelickiej ,Hipotecznej i przy Pl. Wolności. W tym czasie planowane są imprezy edukacyjne dotyczące kampanii „Europejskiego Dnia bez Samochodu” m.in. konkursy, zabawy.

- Rowerowa manifestacja uliczna w godzinach popołudniowych współinicjowana przez MTB KIELCE oraz MTB CROSS – Świętokrzyskie Stowarzyszenia Kolarstwa Górskiego popierające rozwój ruchu rowerowego.
Stowarzyszenia kolarskie MTB KIELCE oraz MTB CROSS zapraszają wszystkich posiadających rowery (wszelkiego rodzaju) do uczestnictwa w tym przejeździe. Manifestacja ta, popularnie nazywana „MASĄ KRYTYCZNĄ” ma na celu uświadomienie władzom miasta potrzebę rozwoju inwestycji drogowych ze ścieżkami i trasami rowerowymi.
„Rower nie jest już tylko zabawką dla dziecka na komunię, jest alternatywnym środkiem transportu, dla niektórych jedynym aby dostać się do pracy czy do sklepu. Chcemy aby miasto zauważyło ten problem. W planie przejazdu przewidujemy pozostawienie petycji do Pana Prezydenta w Urzędzie Miasta.”
Zbiórka rowerzystów przy Placu Wolności o 17.30. Wyjazd o godz. 18.00

23 września (sobota) Finał Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej i festyn „Rodzina na rowerze”
Finał Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej - festyn „Rodzina na rowerze” na stadionie leśnym o godz. 11.00 zorganizowany przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego MTB CROSS.
W ramach współpracy z miastem MTB CROSS – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kolarstwa Górskiego organizuje finał ŚLR na Stadionie Leśnym, w trakcie którego odbędzie się kampania programu „URBIKE – polityka rowerowa miast”. Zarazem będzie to podsumowanie sezonu i TZT. W ramach festynu odbędą się konkursy dla dzieci, dorosłych, występy artystyczne.
Zapraszamy całe rodziny - szczególnie będą promowani wszyscy, którzy na Stadion przyjadą na ROWERACH. Zapraszamy również do kibicowania zawodnikom na trasie (http://mtbcross.pl/slr2006.php).
O godz. 17.00 nastąpi uroczysta dekoracja zwycięzców ŚLR. Medale wręczać będą przedstawiciele Miasta Kielce i Województwa Świętokrzyskiego.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Spike
Trial Moderator


Dołączył: 05 Lut 2006
Posty: 61
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Skarżysko

wszystko ładnie, wszystko pięknie ale wątpie czy by któryś z nas chciał sie wybrać na takie XC,a teraz najważniejsza sprawa... A GDZIE POKAZY TRIALU???????


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
16-23 września 2006r TZT i MASA
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie GMT + 3 Godziny  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu